14 listopada Światowy Dzień Cukrzycy

07 Listopad , 2023

14 listopada Światowy Dzień Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy – międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga, ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu.

Według WHO, cukrzyca jest epidemią XXI wieku, a liczba chorych na całym świecie sukcesywnie rośnie. Nowe dane opublikowane przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (IDF) podają, że na świecie żyje 537 milionów osób dorosłych z cukrzycą. To alarmujący wzrost zachorowalności na cukrzycę na całym świecie. Przewiduje się, że do 2030 roku całkowita liczba osób z cukrzycą wzrośnie do 643 milionów (11,3%), a do 2045 roku do 783 milionów (12,2%).

Prawie co dziesiąty Polak ma cukrzycę. Ta choroba to efekt naszego stylu życia. Można jej zapobiegać. Można też z nią żyć, ale trzeba wiedzieć, że nieleczona niszczy wzrok, nerki, mózg, serce i naczynia krwionośne.

Od 14 do 30 listopada w  naszej przychodni można wykonać badania dotyczące diagnostyki cukrzycy z 25% rabatem.

Oferta obejmuje badania :

  • glukoza w surowicy
  • hemoglobina glikowana
  • insulina

Badanie należy wykonać na czczo w godz. 8,00-10.30
Zapraszamy do naszego punktu pobrań we wtorki, środy i czwartki i wybrane soboty.

Potrzebujesz porady lub masz więcej pytań?

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00

Wybrane soboty
8:00 - 14:00
Współpracujemy
Alab
Polski Lek
Synevo
Compensa
Polski bank komórek macierzystych
Znany lekarz
MediRaty
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies