Przychodnia Renort
ŁUCKA POLECA
 

Zakres usług :: Lekarze Specjaliści :: Chirurgia Onkologiczna-biopsje

Chirurgia Onkologiczna-biopsje

Chirurgia Onkologiczna-biopsje

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) jest małoinwazyjną metodą pobierania materiału komórkowego (cytologicznego) przez nakłucie badanego narządu cienką igłą pod kontrolą ultasonografii. Zaaspirowany materiał jest następnie poddawany ocenie cytopatologa pod mikroskopem. 

Dzięki biopsjom aspiracyjnym cienkoigłowym udało się rozpoznać wiele wczesnych chorób nowotworowych, dając szansę na pełne wyleczenie.

Ginekologia

 
lek.med. Dorota Leonowicz
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
CHIRURG ONKOLOG 150,00 zł
biopsja cienkoigłowa(BAC)- 240 zł; biopsja gruboigłowa(BAG)- 480 zł; dodatkowe receptory - 85 zł
PIĄTEK 16.00 - 19.00
lek.med. Dorota Leonowicz

Ukończyłam II Wydział Lekarski Warszawskiej Akademii Medycznej. Specjalizację w chirurgii ogólnej,  w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zakończyłam egzaminem w 2011r.

Po roku pracy w Instytucie Centrum Onkologii w Warszawie, w Klinice Chirurgicznej przy ul. Wawelskiej, gdzie rozpoczęłam specjalizację w chirurgii onkologicznej, pracowałam na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Tam wyszkoliłam się w wykonywaniu biopsji piersi, węzłów chłonnych i tarczycy, biopsji mammotomicznej wspomaganej próżnią, pod kontrolą USG oraz w operacjach onkolplastycznych piersi. W 2014r zakończyłam egzaminem specjalizację w chirurgii onkologicznej.

Obecnie pracuję na Pododdziale Chirurgii Onkoligicznej w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

Główny obszar zainteresowań, to diagnostyka i leczenie patologii  piersi.