Kiedy udać się do poradni laktacyjnej?

11 Maj , 2022

Kiedy udać się do poradni laktacyjnej?

Kiedy udać się do poradni laktacyjnej?

Poradnia laktacyjna to miejsce dla kobiet, które przygotowują się bądź mają problemy z karmieniem piersią. Zgłaszając się na wizytę, doradca stwierdzi, gdzie leży potencjalna przyczyna problemów, czy będzie w stanie pomóc, wskazać odpowiednią drogę, pokazać, jak powinno wyglądać karmienie piersią.

Niestety nie wszystkie kobiety są odpowiednio przygotowane do czynności karmienia, można pokusić się o stwierdzenie, że większość kobiet ma z tym problem. W tym momencie najlepiej udać się do poradni laktacyjnej.

Pomoc ze strony poradni laktacyjnej

Gdyby więcej kobiet decydowało się na odwiedzenie poradni laktacyjnej, nie byłoby tylu problemów oraz w wielu przypadkach zbyt krótkiego karmienia piersią wśród polskich matek. Bywa, że nawet położne i lekarze nie posiadają odpowiedniej wiedzy w temacie karmienia piersią. Średnia długość karmienia w Polsce to około 4,8 miesiąca, przy zaleceniach WHO – minimum 6 miesięcy. Młode mamy posiadają wiele wątpliwości i pytań, czują się niekiedy pozostawione same sobie, a przecież właśnie poradnie laktacyjne służą mamom, by wszystko wyjaśnić, aby rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania.

Certyfikowany Doradca Laktacyjny

Gabinety Łucka zapraszają do Poradni Laktacyjnej na spotkanie z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, który pomoże:

  • przy wątpliwościach – jak przystawiać malucha do piersi;
  • kiedy szukasz odpowiedzi, czy dziecko dobrze przybiera na wadze;
  • przy poranionych brodawkach w trakcie karmienia;
  • gdy nie wiadomo, czy można stosować leki podczas karmienia;
  • w jaki sposób odciągać mleko i je przechowywać;
  • kiedy nie wie się, w jaki sposób rozszerzać dietę dziecka;
  • a wreszcie, jak i kiedy zakończyć karmienie piersią?

Na wszystkie nurtujące pytania odpowie Certyfikowany Doradca Laktacyjny.

Jeśli zdecydujesz się na wizytę w Poradni Laktacyjnej, nie zapomnij zabrać z sobą kartę wypisu ze szpitala po porodzie, książeczkę zdrowia dziecka, tetrową pieluszkę oraz laktator lub inne akcesoria wspomagające laktację, o ile stosujesz je podczas karmienia.

Potrzebujesz porady lub masz więcej pytań?

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00

Wybrane soboty
8:00 - 14:00
Współpracujemy
Alab
Synevo
Compensa
Polski bank komórek macierzystych
Znany lekarz
MediRaty
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies