Kiedy udać się do poradni laktacyjnej?

11 Maj , 2022

Kiedy udać się do poradni laktacyjnej?

Kiedy udać się do poradni laktacyjnej?

Poradnia laktacyjna to miejsce dla kobiet, które przygotowują się bądź mają problemy z karmieniem piersią. Zgłaszając się na wizytę, doradca stwierdzi, gdzie leży potencjalna przyczyna problemów, czy będzie w stanie pomóc, wskazać odpowiednią drogę, pokazać, jak powinno wyglądać karmienie piersią.

Niestety nie wszystkie kobiety są odpowiednio przygotowane do czynności karmienia, można pokusić się o stwierdzenie, że większość kobiet ma z tym problem. W tym momencie najlepiej udać się do poradni laktacyjnej.

Pomoc ze strony poradni laktacyjnej

Gdyby więcej kobiet decydowało się na odwiedzenie poradni laktacyjnej, nie byłoby tylu problemów oraz w wielu przypadkach zbyt krótkiego karmienia piersią wśród polskich matek. Bywa, że nawet położne i lekarze nie posiadają odpowiedniej wiedzy w temacie karmienia piersią. Średnia długość karmienia w Polsce to około 4,8 miesiąca, przy zaleceniach WHO – minimum 6 miesięcy. Młode mamy posiadają wiele wątpliwości i pytań, czują się niekiedy pozostawione same sobie, a przecież właśnie poradnie laktacyjne służą mamom, by wszystko wyjaśnić, aby rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania.

Certyfikowany Doradca Laktacyjny

Gabinety Łucka zapraszają do Poradni Laktacyjnej na spotkanie z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, który pomoże:

  • przy wątpliwościach – jak przystawiać malucha do piersi;
  • kiedy szukasz odpowiedzi, czy dziecko dobrze przybiera na wadze;
  • przy poranionych brodawkach w trakcie karmienia;
  • gdy nie wiadomo, czy można stosować leki podczas karmienia;
  • w jaki sposób odciągać mleko i je przechowywać;
  • kiedy nie wie się, w jaki sposób rozszerzać dietę dziecka;
  • a wreszcie, jak i kiedy zakończyć karmienie piersią?

Na wszystkie nurtujące pytania odpowie Certyfikowany Doradca Laktacyjny.

Jeśli zdecydujesz się na wizytę w Poradni Laktacyjnej, nie zapomnij zabrać z sobą kartę wypisu ze szpitala po porodzie, książeczkę zdrowia dziecka, tetrową pieluszkę oraz laktator lub inne akcesoria wspomagające laktację, o ile stosujesz je podczas karmienia.

Potrzebujesz porady lub masz więcej pytań?

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00

Wybrane soboty
8:00 - 14:00
Współpracujemy
Alab
Polski Lek
Synevo
Compensa
Polski bank komórek macierzystych
Znany lekarz
MediRaty
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies