8 marca - Dzień Kobiet z cytologią

24 Luty , 2023

8 marca - Dzień Kobiet z cytologią8 marca od godz. 8.00 będzie można wykonać badanie cytologiczne w promocyjnej cenie.


Badania będzie pobierała położna, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 654 24 64 lub zapisy online
Cytologia klasyczna - 30 zł
Cytologia płynna LBC - 70 zł
Pakiet Cytologia płynna LBC+HPV 14 -160 zł

Cytologia  ginekologiczna klasyczna-  za pomocą specjalnej szczoteczki pobiera się  komórki wchodzące w skład nabłonka pokrywającego szyjkę macicy i kanał szyjki. Komórki rozprowadza się na szkiełku mikroskopowym, utrwala, odpowiednio barwi i ocenia pod mikroskopem. Badanie pobiera lekarz lub położna. 

Cytologia płynna –  badanie  polega na pobraniu przez lekarza ginekologa lub położną, za pomocą specjalnej szczoteczki, komórek szyjki macicy na podłoże płynne (LBC). Rozmaz zostaje następnie poddany ocenie mikroskopowej.

Badanie HPV14 - pozwalające na wykrycie DNA 14 wysokoonkogennych genotypów wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV – Human Papilloma Virus): 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. Otrzymany wynik daje informację, czy pacjentka jest zakażona wymienionymi powyżej wysokoonkogennymi typami wirusa (badanie jakościowe, genotypowanie 16,18 i 45). Zastosowana w badaniu metoda Real Time – PCR pozwala na wykrywanie materiału genetycznego wirusa z wyjątkowo wysoką czułością i swoistością. Wykrycie wysokoonkogennych typów HPV daje możliwość monitorowania ewentualnych zmian i wdrożenia skutecznego ich leczenia.

Cytologia LBC jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne jako metoda zalecana w przesiewowych badaniach w kierunku raka szyjki macicy ponieważ wykrywa nawet bardzo wczesne zmiany nowotworowe.
Rak szyjki macicy może się rozwijać przez wiele lat, nie dając żadnych wyraźnych objawów. 

Pamiętajmy, że im wcześniej zostanie wykryty, tym większe są szanse na jego wyleczenie. 
 

Potrzebujesz porady lub masz więcej pytań?

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00

Wybrane soboty
8:00 - 14:00
Współpracujemy
Alab
Synevo
Compensa
Polski bank komórek macierzystych
Znany lekarz
MediRaty
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies