Przychodnia Renort
ŁUCKA POLECA

 

Cytologia jednowarstwowaZobacz pełny zakres usług

Cena:
110,00 zł

Powiązani lekarze:
lek. med. Grażyna Mazur, lek med. Agnieszka Dobrowolska-Redo, dr n. med. Julia Zaręba-Szczudlik, lek. med. Katarzyna Jaroszewska, lek. med. Luiza Oleszczuk-Modzelewska, lek. med. Tatiana Boryczko, lek med. Agnieszka Dobrowolska-Redo, dr n. med. Adriana Pawłowska, lek. med. Monika Nekanda-Trepka, lek. med. Katarzyna Drągowska, lek. med. Anna Dąbrowska-Jakubiak

Opis:

Wymaz cytologiczny (cytologia jednowarstwowa, płynna LBC)  to bardzo efektywny test skriningowy w wykrywaniu nawet bardzo wczesnych zmian nowotworowych. Technologia zastosowana w badaniu cytologii jednowarstwowej  stanowi postęp w jakości badań. Jest to innowacyjna technika, która pozwala na osiągnięcie wyższego poziomu pewności w zakresie wiarygodności wyników.

Dlaczego warto wykonać cytologię jednowarstwową?

Cytologia jednowarstwowa daje większe możliwości diagnostyczne
Znaczna poprawa jakości i wiarygodności wyniku cytologicznego
Minimalizacja ilości wyników nieprawidłowych lub nieczytelnych
Oszczędność kosztów – znikome ryzyko potrzeby ponownego badania
Krótki czas oczekiwania na wynik
Możliwość jednoczesnego wykonania testu na obecność wirusa HPV

Pamiętaj!

Podczas pobierania wymazu dla cytologii konwencjonalnej może się zdarzyć, że materiał zostanie nierównomiernie rozprowadzony na szkiełku, komórki mogą być niewidoczne lub zachodzić na siebie. Badania wykazały, że możliwa jest sytuacja, kiedy większość komórek nie zostanie przeniesiona na szkiełko lub zostanie zniszczona przez użycie niewłaściwego przyrządu do pobierania.

Obraz na szkiełku z próbką  jest czysty i przejrzysty dzięki czemu może być łatwo i dokładnie zinterpretowany. Metoda pobierania materiału dla cytologii jednowarstwowej umożliwia przygotowanie i zabezpieczenie większej ilości komórek do analizy oraz lepszej ich prezentacji podczas oceny mikroskopowej w laboratorium.

W przypadku prawidłowego wyniku cytologii jednowarstwowej oraz ujemnego wyniku testu na obecnośc wirusa HPV kolejne badania można powtórzyc dopiero za 3 lata!! Szansa na rozwój zmian mogących powodować raka szyjki macicy w ciągu najbliższych 3 lat od daty badania jest bliska zeru".